ÖZEL ÖĞRETİM KURSLARI HAKKINDA TÜM BİLİNMEYENLER BU HABERDE !
ÖZEL ÖĞRETİM KURSLARI HAKKINDA ÇOĞU ÖĞRENCİ VELİLERİNDE BİLGİ EKSİKLİĞİ OLDUĞUNDAN, BU BAĞLAMDA HALKIMIZI BİLGİLENDİRMEK ADINA YUNUSKENT ÖZEL ÖĞRETİM KURSLARI KURUCU MÜDÜRLERİNDEN TAMER GİRGİN BASIN AÇIKLAMASI YAPTI.
01 Ağustos 2019 - Perşembe 10:55

ÖZEL ÖĞRETİM KURSLARI HAKKINDA ÇOĞU ÖĞRENCİ VELİLERİNDE BİLGİ EKSİKLİĞİ OLDUĞUNDAN, BU BAĞLAMDA HALKIMIZI BİLGİLENDİRMEK ADINA YUNUSKENT ÖZEL ÖĞRETİM KURSLARI KURUCU MÜDÜRLERİNDEN TAMER GİRGİN BASIN AÇIKLAMASI YAPTI.

 

1.DERSHANELER GEÇMİŞ YILLARDA KAPATILMIŞTIR,DERSHANE ŞEKLİNDE ÇALIŞAN YASAL HİÇ BİR KURUM BULUNMAMAKTADIR.

 

2.ÖZEL ÖĞRETİM KURSLARI 5580 SAYILI ÖZEL ÖĞRETİM KURUMLARI KANUNU VE MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI ÖZEL ÖĞRETİM KURUMLARI YÖNETMELİĞİNE GÖRE HER ÖZEL ÖĞRETİM KURSU İÇİN SADECE BİR TANE DERSTEN KURUM AÇMA İZNİ VERİLMEKTEDİR.BİR KURS BİNASINDA BİRDEN FAZLA DERS VEREMEZ,BU KURS BİNASI 10 KATLI DAHİ OLSA ANCAK TEK DERSTEN KURS VEREBİLİR.

 

3.HER BİR DERS İÇİN AYRI BİR KURS BİNASI VE KURS İZNİNİN OLMASI GEREKMEKTEDİR.

 

4.KPSS KURSLARI DA DEVLET MEMURLUĞUNA HAZIRLAYAN KURUMLARDIR. BU KURSLARDA TYT AYT SINAV MÜFREDATI VE AYRICA KİMYA,FİZİK,BİYOLOJİ GİBİ DERSLER İŞLENEMEZ,YASAL ZEMİNİ YOKTUR.

 

YUNUSKENT ÖZEL ÖĞRETİM KURSLARI OLARAK BÜNYEMİZDE BULUNAN TOPLAM 4 ADET ÖZEL ÖĞRETİM KURS BİNAMIZ İLE FİZİK,KİMYA,MATEMATİK,GEOMETRİ,EDEBİYAT,TÜRKÇE DERSLERİ OLMAK ÜZERE TOPLAM 4 ANA DERSDEN KURS VERMEKTEYİZ.

 

KARAMAN İLİNDE TEK DERSDEN KURS VEREN ÖZEL ÖĞRETİM KURSLARI OLDUĞU GİBİ BİZİM KURSLARIMIZ GİBİ 4 AYRI BİNADA 4 ANA DERSDEN KURS VEREN AYNI EĞİTİM ŞİRKETİNE AİT ÖZEL ÖĞRETİM KURSLARI DA BULUNMAKTADIR.

 

TEK BİNADA TÜM DERSLERİ VERİYORUZ VEYA BİRDEN FAZLA DERS VERİYORUZ SEKLİNDE BEYANDA BULUNANLARA İNANILMAMASINI GEREKLİ TERETTÜTLER VE SAĞLIKLI BİLGİ İÇİN KARAMAN İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ VE CİMER DEN ARAŞTIRILARAK, BİLİNÇLİ SEKİLDE KURSLARA KAYIT OLUNMASINI SONRADAN VELİ VE ÖĞRENCİLERİN MAĞDUR OLMAMASI İÇİN ÇOK ÖNEMLİDİR,MUTLAKA DİKKAT EDİLMELİDİR.

 

KARAMAN İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ DE BU KONUDA KARAMANDA GEREKLİ ÇALIŞMALAR YAPMAKTA VE BU ŞEKİLDE KAYIT ALAN YANILTICI BİLGİ VERENLER HAKKINDA GEREKLİ YASAL İŞLEMLERİ YAPACAKLARINIDA BİLDİRMEKTEDİRLER.BU KONUDA ÖZ VERİLİ ÇALIŞMALARINDAN DOLAYI KARAMAN İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ ÖZEL ÖĞRETİM ŞÜBESİ MÜDÜRÜNE VE PERSONELİNE VE MAARRİF MÜFETTİŞLERİNE DE TEŞEKKUR EDERİZ ÇALIŞMALARINDA BAŞARILAR DİLERİZ.

Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...