Vekil Ünver Mecliste Karaman'ı Konuştu
CHP Karaman Milletvekili Ünver, TBMM'de Ayrancı Barajı Kaynaklı Su Baskınlarından Etkilenen Köylerimizin Afet Kapsamına Alınmasını İstedi.
10 Mayıs 2019 - Cuma 00:39

CHP Karaman Milletvekili Ünver, TBMM'de Ayrancı barajı kaynaklı ku baskınlarından etkilenen köylerimizin afet kapsamına alınmasını istedi.

CHP Karaman Milletvekili Ünver yaptığı konuşmada; "Karaman'ın da içinde bulunduğu Konya Ovası'nda kuruyan göllerden birisi olan Akgöl'ü, Ayrancı ve Ereğli barajları beslemektedir. Bu yıl bölgede yağışların bol olması nedeniyle Ayrancı Barajı dolmuş ve birçok yılda olduğu gibi su salınmaya başlanmıştır.

Ne var ki bu yıl suyun fazla olması ve Akgöl'e su taşıyan kanalların ve derenin yıllardır ıslah edilmemesi sebebiyle başta Ambar ve Kale köylerimiz olmak üzere Ayrancı bölgemizdeki arazileri su basmıştır.

Tarım ve Orman Bakanlığı, DSİ Genel Müdürlüğü ve Karaman Valiliği başta olmak üzere ilgili ve yetkililerden bölge insanımızın uğradığı zararlara duyarsız kalınmayarak bölgenin afet kapsamına alınmasını, köylerimizin ve çiftçimizin zararlarının karşılanmasını, ayrıca, bugüne kadar yapılmayan, bölgedeki dere ve kanal ıslahı çalışmalarının programa alınarak yapılmasını ve önümüzdeki yıllarda da aynı şekilde taşkın ve zararların yaşanmasının önüne geçilmesini talep ediyorum" dedi.

Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...