Öğrenciler Dünya Çocuk Hakları Gününü Kutladı
Birleşmiş Milletler tarafından 1989 yılında kabul edilen Dünya Çocuk Hakları Günü, her yıl 20 Kasım'da farkındalık oluşturmak için kutlanmaktadır.
20 Kasım 2018 - Salı 17:36

Birleşmiş Milletler tarafından 1989 yılında kabul edilen Dünya Çocuk Hakları Günü, her yıl 20 Kasım'da farkındalık oluşturmak için kutlanmaktadır. İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, kutlamalar çerçevesinde etkinlikler düzenleyen 85. Yıl Milli Egemenlik İlkokulu idareci, öğretmenleri ve öğrencilerini ziyaret etti.

 

1940'larda ortaya çıkan "çocuk haklarını savunma, öğretme ve bilinçlendirme" hareketi olarak bilinen ve evrensel olarak kutlanan Dünya Çocuk Hakları Günü kapsamında 85. Yıl Milli Egemenlik İlkokulu idareci, öğretmenleri ve öğrencileri Aktekke 15 Temmuz Demokrasi Meydanında etkinlik düzenledi. Öğrenciler taşımış olduğu dövizlerle bu anlamlı gün için farkındalık oluşturmaya çalıştılar.

 

Evrensel olarak tüm dünya ülkelerinde kutlanmakta ve çocuk haklarına yönelik çeşitli etkinlikler, sempozyumlar ve konferanslar düzenlenmektedir. Günümüzde her yıl 20 Kasım günü Dünya Çocuk Hakları Günü olarak kutlanmaktadır.

 

 

 

 

Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...