81 İlde Eş Zamanlı Fidan Dikimi Etkinlikleri Düzenlenecek
Milli Eğitim Bakanlığı ile Tarım ve Orman Bakanlığı arasında "Fidanlar, Fidanlarla Büyüyor" İş Birliği Protokolü imzalandı.
06 Kasım 2018 - Salı 12:00

Ülkemizin yeşil dokusunun geliştirilmesine katkıda bulunmak, öğrencilerde ağaç ve orman sevgisini geliştirmek, çevreye duyarlı bir birey olarak yetişmesini sağlamak ve toplumda çevre koruma konusunda farkındalığı artırmak amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı ile Tarım ve Orman Bakanlığı arasında "Fidanlar, Fidanlarla Büyüyor" İş Birliği Protokolü imzalandı.

 

 

İmzalanan protokol çerçevesinde “Fidanlar, Fidanlarla Büyüyor” etkinliğinin ilki 6 Kasım 2018 Salı Günü saat 12.30'da teşrifleri halinde Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın da Ankara'daki programa iştirakleriyle, 81 ilde eş zamanlı fidan dikim etkinlikleri düzenlenecek olup çeşitli illerle de telekonferans yoluyla bağlantı kurulacaktır.

 

 

Protokol kapsamında ilimizde fidan dikim etkinliği, Yeşildere TOKİ Karşısı, Karaman Ayrancı 20. Kilometre mevkiinde protokol üyeleri, idareci, öğretmen ve öğrencilerin katılımıyla yapılacaktır.

 

Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...