301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
30 Kasım 2018 - Cuma 18:26
 
Şahin: “Hiçbir Siyasi Parti, AK Parti İle Yarışamaz”
AK Parti Karaman Belediye Başkan Adayı Mahmut Sami Şahin; “Ak Parti'nin belediyecilik birikimi hiçbir siyasi partide yoktur.
Siyaset Haberi


31 Mart 2019 Seçimleri için AK Parti Karaman İl Başkanlığı aday tanıtım toplantısı düzenledi. Düzenlenen toplantıya, AK Parti Karaman Milletvekilleri Recep Şeker ve Selman Oğuzhan Eser, Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, AK Parti İl Başkanı Mehmet Er, AK Parti Karaman Belediye Başkan Adayı Mahmut Sami Şahin, İl Genel Meclisi Adem Kapar, AK Parti İlçe Merkez Başkanı Mustafa Atabay, AK Parti Kadın Kolları Başkanı İmiş Günenç ve partililer katıldı.

 

Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren İl Başkanı Er, “Biz bugün ki iktidarımızın temenni yerel yönetimdeki hizmetlerimizle artmış bir partiyiz. Rabbime hamdolsun Cumhurbaşkanımız ve ekip arkadaşlarının 94 ruhuyla adlandırdığımız insana hizmet, hakka hizmet insanı yaşat ki devlet yaşasın anlayışıyla hamdolsun büyük hizmetlere imza atmış büyük bir teşkilatız. Hamdolsun gayretimizi, çalışmamızı inşaların gönlüne girmemizi bugün iktidarda da yaşıyoruz. Allah’ın izniyle önümüzdeki süreçlerde tekrar bir yerden hareketlenmeye başlayacağız ve Karaman’ımıza Türkiye’mizde dünya milletlerin, Ümmeti Muhammed’in beklediği büyük zafere ulaşacağız inşallah.

 

Ben bugüne kadar belediyemizde, milletvekillerimizde, teşkilatlarımızda hizmet etmiş çok kıymetli dava arkadaşlarımı özellikle Ertuğrul Çalışkan Başkanımıza teşekkür ediyorum. Bu bir bayrak yarışıdır. Zaman içinde insanların gönüllerine girilir. İlerleyen zamanlarda çok farklı şeyler oluşabilir. Bir gün gidilir bir gün tekrar gelinir. Rabbim bu millete, Ümmeti Muhammed’e ve Karaman’ımıza hizmet eden tüm büyüklerimizden teşkilat mensuplarımızdan razı olsun. Kendilerine tekrardan teşekkür ediyorum. Allah nasip ederse yeni Başkanımız Mahmut Sami Şahin abimizle Karaman’ımıza yeni bir döneme bismillah diyoruz. Allah’ın izniyle önce ekip çalışmalarında, teşkilat çalışmalarında akabinde rabbimin izniyle belediyede kaldığımız yerden devam edeceğiz inşallah. Rabbim başkanımızın ve teşkilatımızın yolunu açık eylesin inşallah.

 

Hepinize saygı ve sevgilerimi sunarım inşallah.” dedi. “İNSAN ŞEHRİN, ŞEHİR DE İNSANIN AYNASIDIR” Toplantıda konuşan AK Parti Karaman Belediye Başkan Adayı Şahin’de şunları aktardı; “Şehir-insan ilişkisi ve belediyecilik konusundaki düşüncelerimi özetle paylaşmak istiyorum: İnsan şehrin, şehir de insanın aynasıdır. Hacı Bayram Veli Hazretleri'nin de ifade ettiği gibi, insan, şehri inşa ederken, aslında taşın toprağın arasında kendisini inşa eder. Gönülde her ne var ise şehir olarak görünür. Gönlü taş olanın şehri taş, gönlü aşk ile dolu olanın şehri gülistan olur. Ecdadımız tarih boyunca, ruhu olan şehirler inşa etmiş; bu şehirlerden de dünyaya istikamet çizen medeniyetini beslemiştir. Belediyecilik, millete hizmetin ilk kapısıdır. Karaman'a hizmet için çıktığımız bu yolda medeniyetler inşa etmiş bir milletin varisleri olarak tarihi misyonuna uygun medeni bir şehir inşa etmek misyonumuz olacaktır. Şehir sadece insan topluluklarının yaşadığı bir mekân değil, insan dostu mekân demektir.

 

Sosyal ve iktisadi durumuna bakmadan, herkesi kuşatan, kucaklayan mekânlar oluşturacağız. Şehir sadece insanın inşa ettiği değil, insanı da inşa eden canlı bir mekândır. Şehir insanı şekillendirir, geçmişini olduğu kadar bugününü ve yarınını da belirler. Çocuklarımızın hayallerini, düşüncelerini, ruhlarını yeşertir. "Biz" ve "bir" olma muhayyilesini inşa eder. “HİÇBİR SİYASİ PARTİ, AK PARTİ İLE YARIŞAMAZ” Ak Parti'nin belediyecilik birikimi hiçbir siyasi partide yoktur. Belediyecilik konusunda öncüyüz ve öncü olmaya devam edeceğiz. Sorunlara çözüm üretme, hızlı neticeler alma, projeler üretme, şehirlerimiz için vizyon oluşturma konusunda hiç kimse, hiçbir siyasi parti, Ak Parti ile aynı kulvarda yarışamaz. Bugüne kadar bizden önceki belediye başkanlarımız her ne yaptılar ise insan için yaptılar... Biz göreve geldiğimizde her ne yapacaksak, insan için yapacağız. Bizim daha en baştan söylediğimiz şudur: "İnsani yaşat ki devlet yaşasin." Göreve geldiğimizde şehirlerimizin ve insanlarımızın sorunlarını çözmeye kararlı şekilde devam edeceğiz, büyük projelerimiz olacak mevcut devam eden projeleri hızla tamamlayacağız, yeni projelere başlayacağız.

 

Bunun yanında, katılımcı, vizyoner, girişimci belediyecilik anlayışını daha da güçlü hale getireceğiz. Şehrin sakinlerine daha fazla ilgi duyan, onlarla yakın diyalog içinde iç içe olan, dokunan, etkileyen çalışmalara ağırlık vereceğiz. Bizim Ak Partili bir belediye olarak hedefimiz; Karamanımızın demokratik, güçlü, müreffeh ve saygın Türkiye'ye layık bir şehir olmasını sağlamaktır. "KİMLİKLİ VE KİŞİLİKLİ ŞEHİR" Bizim hedefimiz şehirler inşa ederek gönüller inşa etmektir. İnsanımıza özgüven vermek, insanımızı tarihiyle ve medeniyetiyle buluşturmaktır. Bizim hedefimiz öncelikle insan dostu şehir anlayışımızı hakim kılmaktır. "Kimlikli ve kişilikli şehir" oluşturarak medeniyetimizin şehir tasavvurunu ihya etmektir. Bunu yaparken en modern, en ileri tekniklerden, yöntemlerden de yararlanacağız. Bizim hedefimiz yaşanabilir şehir kadar güzel şehir de meydana getirmek olacaktır. Karaman öyle olmalı ki şairler ilham alsın.

 

Öyle olmalı ki şarkılara konu olsun. Ressamlara ilham kaynağı, mimarlara, mühendislere, şehir plancılarına örnek olsun. Şehirimizin dili, felsefesi, kültürü olsun. Güzel şehirler sadece güzel binalar, meydanlar, sokaklar ve caddeler ile vücut bulmaz. Şehirler çevresiyle, parklarıyla, ağaçlarıyla, temiz havası ve suyuyla da güzel olmalıdır. Önümüzdeki dönemde medeniyetimizin estetik anlayışının binalardan kaldırımlara, parklardan kent ormanlarına kadar daha yoğun bir biçimde hakim olmasını hedefliyoruz. Ak Belediyecilik anlayışıyla insanı, şehir ve tabiat arasında bir seçim yapmak zorunda olan değil, şehri ve tabiatı iç içe yaşayan bir varlık olarak daha da yücelteceğiz. “ÇOK DAHA FAZLA YATIRIM YAPACAĞIZ” Ak Belediyecilik anlayışıyla şehir güvenliğine, temizliğine, estetiğine, yeşile, parklara daha fazla yoğunlaşacak, çocuklar, gençler, yaşlılar, engelliler için çok daha fazla yatırım yapacağız.

 

Önümüzdeki dönemde şehirlerin alt ve üst yapıları kadar, insan boyutuna daha çok ağırlık verecek, daha çok çalışacak, şehrin ruha, ruhun da şehre yansıyacağı projeleri hayata geçireceğiz. Şehri, o şehrin bütün sakinleri inşa eder. Dolayısıyla şehir, demokrasinin de nüvesini teşkil eden temel birimdir. Şehir yönetimi bu nedenle ülke yönetiminin de örneğidir. Yunus Emre'nin ; "Ben gelmedim kavga için, benim işim sevgi için. Dostun evi gönüllerdir, gönüller yapmaya geldim." İfadesindeki manaya uygun olarak gönül belediyeciliği yapacağız. Tevazu, samimiyet ve gayret ile Karaman'a hizmet ederek gönüllerde yer almaya çalışacağız. Geçmişi irdeleyip onunla meşgul olup geleceğin zamanından çalmayacağız. Katılımcı, sorumlu, demokratik belediyecilik anlayışı yerelde ana yaklaşımımız olacaktır. Biz, sadece bugünün şehirlerine, bugünün insanına, bugünün dünyasına karşı sorumlu değiliz. Yarını inşa etmenin, yarını imar etmenin sorumluluğunu taşıyoruz. Hedefimiz; çocuklarımıza, torunlarımıza gurur duyacakları bir medeniyeti, şehirleri ve ülkeyi miras bırakmaktır. Dolayısıyla bizim şehir tasavvurumuz, aynı zamanda medeniyet tasavvurumuzdur. Şehir mirasımız, aynı zamanda medeniyet birikimimizdir. Önümüzdeki dönemde Karaman’ı kendi tarihi, sosyal, ekonomik, kültürel değerleriyle marka şehir haline getirmeyi hedefliyoruz.

 

 

Karamanın yerel değerlerinin küresel ölçeğe taşınması, küresel standartların da yerel ölçeğe yansıması temel hedeflerimizdendir. Şehrimiz ekonomisiyle, kültürüyle, tarihi mirasıyla, el sanatlarıyla, tarımıyla, turizmiyle ülkeyle entegre olacak ve ismini duyuracaktır. Öte yandan küresel düzeydeki en ileri teknikler, teknolojiler, gelişmeler, ticari ve ekonomik bağlantılar da şehirlerimizin markalaşmasına katkı sağlayacaktır. Kısacası, dünya devleti olan Türkiye'nin dünyadaki yeri ve izi olan bir şehri de Karaman olacaktır. Ak Parti belediyeciliğinin bir özelliği olarak yeni dönemde hedefimiz, Karaman’ın insan dostu, çevre dostu, estetik, katılımcı ve müreffeh bir marka şehir olmasını sağlamak olacaktır. Karaman'ımıza bugüne kadar yapılan hizmetler için teşekkür ediyor, başta değerli başkanlarımız olmak üzere emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum. Biz de her zaman onların tecrübelerinden faydalanarak onlardan devralacağımız hizmet bayrağını daha da ilerilere taşımak için gayretle çalışacağız. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da "Katılımcı belediyecilik, Kültürel belediyecilik, Sosyal belediyecilik, Çevre dostu belediyecilik ve Hizmet belediyeciliği" alanlarında 2023 hedeflerimize ulaşmak için çalışacağız. Daha önce de ifade ettiğim gibi; Allah'ın sonsuz merhamet ve şefkatinin yeryüzünde tecelli ettiği, huzur ve barış dolu bir hayatın yaşandığı şehirler inşa etme yolunda muvaffak olmayı temenni eder, saygılar sunarım.”

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Şahin:, “Hiçbir, Siyasi, Parti,, AK, Parti, İle, Yarışamaz”,
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Karaman
Az Bulutlu
Güncelleme: 11.11.2019
Bugün
- 22°
Salı
- 22°
Çarşamba
- 21°
Anketler
Belediye Başkanımızın Çalışmalarından Memnunmusunuz ?
Karaman

Güncelleme: 11.11.2019
İmsak
Sabah
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Sivasspor
21
0
2
3
6
11
2
Fenerbahçe
20
0
3
2
6
11
3
Alanyaspor
19
0
1
4
5
10
4
Galatasaray
19
0
2
4
5
11
5
Yeni Malatyaspor
17
0
3
2
5
10
6
Trabzonspor
16
0
2
4
4
10
7
İstanbul Başakşehir
16
0
2
4
4
10
8
Beşiktaş
15
0
3
3
4
10
9
Gaziantep FK
15
0
4
3
4
11
10
Çaykur Rizespor
14
0
5
2
4
11
11
Konyaspor
13
0
4
4
3
11
12
Kasımpaşa
12
0
5
3
3
11
13
Göztepe
12
0
4
3
3
10
14
Denizlispor
11
0
5
2
3
10
15
Antalyaspor
11
0
6
2
3
11
16
Gençlerbirliği
10
0
5
4
2
11
17
MKE Ankaragücü
9
0
5
3
2
10
18
Kayserispor
7
0
6
4
1
11
Arşiv Arama
Haber Yazılımı