301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
02 Ocak 2019 - Çarşamba 22:53
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Cumhur İttifakı'nın ruhuna herkes uymalı, uymayanlar kusura bakmasın
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara'da Aday Buluşma Programı'nda konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Cumhur İttifakı'nda kimse kalkıp da çizdiğimiz çizginin dışına çıkamaz. Cumhur İttifakı'nın gereği ne ise tüm arkadaşlarımız, teşkilatlarımız buna uymalıdır. Uymayanlar olursa kusura bakmasınlar, o zaman kendilerini istirahate davet ederiz.' dedi.
Haberi


'Milletimiz bize oy vermeye mecbur ve mahkum  değildir, biz bu oyu hak etmeye mecburuz'

Konuşmasına, "Öncelikle Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız  Sayın Mehmet Özhaseki'yle, bu arada 22 AK Parti ve 3 Cumhur ittifakının  Milliyetçi Hareket Partisi kanadından belediye başkan adayımızı bir kez daha  tebrik ediyorum. Şu yaklaşan süreç içerisinde yapacakları çalışmaların bizleri  sebep-zafer ilişkisinde, zafere ulaştırmasını Allah'tan niyaz ediyorum." diyerek  başlayan Erdoğan, halen görevde olup da 31 Mart'ta hizmet bayrağını devredecek  kişilere, Ankara'ya ve AK Parti'ye yaptıkları hizmetleri için şükranlarını sundu.


Erdoğan, görevlerine devam etmek üzere aday gösterilenlere veya ilk  defa seçim yarışına gireceklere başarılar diledi.

Aday adayı olarak bu kutlu yarışta yer alan ve adayların  açıklanmasıyla artık bu kişilerin etrafında kenetlenen herkese teşekkür eden  Erdoğan, "AK Parti'de her kardeşimiz tüm görevlere talip olma hakkına,  salahiyetine ve kabiliyetine sahiptir. Yine AK Parti'de her görev bir bayrak  yarışı şeklinde üstlenilir. Seçimler işte bu bayrak değişimlerinin yaşandığı  dönemlerdir. Tabii bunu atletizmdeki bayrak yarışıyla da birbirine  karıştırmayalım. O farklı, o farklı. Bu bir adeta devir teslim sürecidir."  ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, gelecek seçimlerde kimi kişilerin görevlerine  devam ederken kimilerinin de yerlerini yeni isimlere bırakacaklarını ama bu süreç  içerisinde asla geri durmayacaklarını vurguladı.

"Ben aday değilim öyleyse bana ne." denilmemesi gerektiğinin altını  çizen Erdoğan, şöyle devam etti:

"Tam aksine adeta kendisi belediye başkan adayıymış gibi çalışmasına o  hırsla, heyecanla, aşkla çalışmaya devam edecek. Aday isminin açıklandığı ana  kadar olan mücadele de biliyorsunuz demokrasinin gereğidir. Dün adaylarımızı  açıkladık ve artık hep birlikte yekvücut olarak siyasi rakiplerimize karşı  mücadeleye başladık.

Genel merkez veya il teşkilatlarında yönetici, milletvekili, belediye  başkanı olmak, bu görevler için adaylık yarışına girmek elbette önemlidir ama  asıl önemlisi AK Parti çatısı altında davamıza, ülkemize ve milletimize hizmet  etme şerefine nail olmaktır. AK Parti'nin genel başkanlığı ne kadar şerefli bir  görevse, neferliği de aynı derecede şerefli bir vazifedir. Bugün burada bu  salonda bulunan arkadaşlarımın her biri, adaylarıyla, aday adaylarıyla, teşkilat  mensuplarıyla işte bu şerefe nail olmuş kişilerdir. Rabb'im hepinizden razı  olsun."

"Ankara da sembol şehirlerden biridir"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'de siyasetin sembollerinin bulunduğuna  değinerek, "Bu sembollerin başında da belirli şehirlerde alınan neticeler gelir.  Ankara da işte böyle sembol şehirlerden biridir. Bunun için biz tıpkı İstanbul'a  olduğu gibi Ankara'ya da herhangi bir büyükşehir belediyesini kazanmak veya  kaybetmek olarak bakmıyoruz. Çünkü Ankara başkenttir." diye konuştu.


Milletin, Cumhurbaşkanlığında ve Mecliste bu ülkeyi yönetme görevi  verdiği kadrolar olarak Başkente de hizmet etmeleri gerektiğini ifade eden  Erdoğan, şunları söyledi:

"Hep söylediğim gibi milletimiz bize oy vermeye mecbur ve mahkum  değildir. Tam tersine biz her yaştan, kesimden insanla kurduğumuz gönül bağıyla,  projelerimizle, yaptığımız hizmetlerle, duruşumuzla bu oyu hak etmeye mecburuz.  Yarın büyükşehir belediye başkanımız, adaylarımızla birlikte sizlere bir lansman  yapacak. Bu hizmetlere yönelik neler yapacağız, bu bir animasyon gösterisiyle  birlikte olacak ve bunlar bu süreç içerisinde zenginleşerek de devam edecek.

Bu atılacak adımlar iktidar ile belediyelerimizin el ele vererek  yapacağı hizmetlerin ne denli önemli olduğunu göstermesi bakımından çok önemli.  İktidara ters düşenlerin, iktidardan kopuk olanların hizmet verme noktasında ne  halde olduğunu zaten görüyoruz. Fakat şu anda bizim avantajlarımız var. Nedir bu  avantajlar? Bizler bütün büyükşehirlerimizde, illerimizde, ilçelerimizde el ele  omuz omuza veriyoruz, bu hizmetleri en ideal noktaya taşıyoruz."

 

"Çankaya, Yenimahalle niye böyle?"

Erdoğan, Ankara'da zaten bunlara şahit olunduğunu belirterek, bugüne  kadar AK Parti'nin girdiği 14 seçimden nasıl olup da hep başarıyla çıktığını, 16  yılı geride bırakan kesintisiz iktidarıyla nasıl rekorlar kırdığını merak edenler  varsa formülünün bu olduğunu kaydetti.

"Ben hep şunu merak ederim. Çankaya, Yenimahalle niye böyle?" diyen  Erdoğan, "Buralarda belediye var. Belediye olduğuna göre çöp, çamur, çukur niye  buralarda var, bunlar buralara hizmet niye vermiyorlar? Paraysa, bütçeden bütün  belediyelere olduğu gibi eşit koşullarda bunlara da para geliyor. Mesele başka."  değerlendirmesinde bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, belediyeciliğin bir aşk olduğunu, "Halka  hizmet, Hakk'a hizmettir." diyerek, bu yola çıktıklarını dile getirdi.

AK Parti'de belediyeciliğin sırrının her şeyden önce dertli olanların  işi olduğunu söyleyen Erdoğan, şöyle devam etti:

"Her şeyden önce bir gönül işidir. Eğer dertliyseniz, bu hizmeti  yaparsınız, eğer gerçekten gönlünüze bu sinmişse bu işi yaparsınız ama değilse  bunu yapmazsınız. Her AK Partili günün 24 saati, yılın 365 günü bu şuurla  çalıştığı, çabaladığı, millete hakim değil, hadim olmanın şerefiyle şereflendiği  için bu başarılara imza attı. Bu şuuru kaybedenleri de ya milletimiz siyasetten  eledi ya da biz onlarla yollarımızı ayırdık."

'Uymayanlar olursa kusura bakmasınlar, o zaman kendilerini istirahate davet ederiz'

Türkiye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep  Tayyip Erdoğan, "Cumhur İttifakı'nda kimse kalkıp da çizdiğimiz çizginin dışına çıkamaz. Cumhur İttifakı'nın gereği ne ise tüm arkadaşlarımız, teşkilatlarımız  buna uymalıdır. Uymayanlar olursa kusura bakmasınlar, o zaman kendilerini istirahate davet ederiz." dedi. 

Altındağ Kültür Sarayı'nda düzenlenen "Yerel Seçim Öncesi Teşkilat,  Aday ve Aday Adayları Buluşma Programı"nda partililere hitap eden Erdoğan,  "Milletin verdiği yetkiyle, milletin sağladığı imkanlarla yapılan hizmetlerin  kerametini kendinde görenlerin bu çatı altında kalma şansları hiç yoktur."  ifadelerini kullandı.

"Duvarı nem, insanı gam yıkar" sözünü anımsatan Cumhurbaşkanı Erdoğan,  "Siyasette de insanı kibir, gurur yıkar. Millete tepeden bakmak, kendi  çıkarlarını davasının ve ülkesinin üzerinde tutmak yıkar. 'Ben' yıkar, 'biz'  varsa her şey var. AK Parti'de 'ben' yok, 'biz' var, hep birlikte." diye konuştu.

Osmanlı döneminde padişahlar cuma selamlığına çıktığında kendisini  karşılayan ahalinin "Mağrur olma padişahım, senden büyük Allah var" diyerek  tezahüratta bulunduğunu anlatan Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Yani bu ne demek, 'Havaya girme, biz seni havanı indiririz.' AK  Parti'li belediye de milletvekili de hepsinin bu havanın içerisinde olması lazım.  'Gururlanma padişahım, senden büyük Allah var.' Mesele burada. 'Nasıl olsa  belediye başkanı oldum, 5 yıl daha bana kimse afra tafra yapamaz.' o devir geride  kaldı. Şimdi öyle bir şey yok. Kim ki bu millete tepeden bakarsa bilesiniz ki biz  o arkadaşlarla yol yürümeyiz. Anında gereği neyse onu da yaparız. Kibrin sonu  büyüklenme, onun sonu ise Allah göstermesin farkında olmadan sınırı aşmadır. Biz  siyaseti hayatımız boyunca, kendimizi de arkadaşlarımızı da işte bu felaketten  korumak için her türlü gayreti gösterdik."

"Cumhur İttifakı'nda kimse kalkıp da çizdiğimiz çizginin dışına çıkamaz"

Belediye başkanları, başkan adayları, tüm teşkilat mensupları ve  milletvekillerinden bu hususa özellikle dikkat etmelerini isteyen Erdoğan,  "Makamlarımızın hizmet makamı olduğunu unuttuğumuz gün, siyasette artık işimiz  kalmamıştır. Bazı yerlerde bu dönem aday olamayan veya istediği yerden aday  olmayan kardeşlerimin nazlandığı haberlerini alıyorum. Bir defa AK Parti'ye, AK  Parti'liye bu yakışmaz. İsmi üzerinde AK Parti'li." ifadesini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları söyledi:

"Cumhur İttifakı'nda kimse kalkıp da çizdiğimiz çizginin dışına  çıkamaz. Cumhur İttifakı'nın gereği ne ise tüm arkadaşlarımız, teşkilatlarımız  buna uymalıdır. Uymayanlar olursa kusura bakmasınlar, o zaman kendilerini istirahate davet ederiz. Zira biz bu yolda yürürken bir ittifak oluşturduysak bu  ittifak hele hele cumhurun ittifakıysa, bu bir illet, bir zillet ittifakı değil, o zaman hep birlikte çalışacağız, ittifakımızın gereğini de yerine getireceğiz.  Bu bir uzun yolculuk, bu uzun yolculukta birbirimizi kıramayız. Birbirimizle  dayanışma içerisinde olacağız. Dayanışma içerisinde olacağız ki vatanseverlikten,  milliyetperverlikten uzak olanlara karşı 31 Mart akşamı cumhur olarak gereken  dersi vermiş olalım."

AK Parti'nin geçmişte kimsenin karşılaşmadığı nice badireleri  atlatarak hala dimdik ayakta olmasını hizmet siyasetinden asla ayrılmamasına  borçlu olduğunu vurgulayan Erdoğan, "Ankaralılara vaadimiz, bugüne kadar olduğu  gibi yine onlara en iyi hizmeti bizim vereceğimizdir. Niye biz Mehmet Özhaseki  kardeşimizi Ankara'ya büyükşehir belediye başkan adayı yaptık? Kayseri'de 5dönem, dile kolay 21 yıl belediye başkanlığı yapmış, bu çok ciddi bir deneyim."  diye konuştu.

"Herhangi bir spekülasyona kimsenin hakkı yok"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mehmet Özhaseki'nin aynı zamanda Çevre ve  Şehircilik Bakanlığı yaptığını ve AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel  Başkan Yardımcılığını üstlendiğini anımsatarak, Özhaseki'yi Ankara'ya layık  gördükleri için aday yaptıklarının altını çizdi.

Erdoğan, "Burada herhangi bir spekülasyona kimsenin hakkı yok. Ederse  hem davaya yanlış yapmış, ihanet etmiş olur hem de büyükşehir Ankara'ya ihanet  etmiş olur. Emaneti eline vermek görevimizdir. Asla ayrımcılık, şu bu.... Bu tür  şeyler olamaz, olmaması lazım. El ele vereceğiz ve burada biz biliyoruz ki  Ankara'yı inşallah Sayın Özhaseki'yle çok daha ileri bir seviyeye taşıyacağız,  götüreceğiz. Biraz belediyeciliği biraz da siyaseti biliyorsam kusura bakmasınlar  biz Ankara'ya layığını ilçe belediye başkan adaylarıyla beraber büyükşehirde  yaptık ve bu yola da böyle çıktık, hayırlı olsun." değerlendirmesinde bulundu.

 

AK Parti'nin daima sözünün eri olduğuna ve 31 Mart'ta da sözüne sadık kalacağına işaret eden Erdoğan, şunları kaydetti:

"Büyükşehir belediye başkan adayımız projelerini zaten hazırlamıştı.  İlçe belediye başkan adaylarımız da hazırlıklarını yapıp milletimizin huzuruna  çıktıklarında 31 Mart akşamı rekor bir oyla seçimi tamamlayacağımıza inanıyorum.  Gözünü Ankara'ya dikenlere inşallah derslerini bir kez daha vereceğiz. Tek  vaatleri Ankara'yı ve Türkiye'yi eski kötü günlerine götürmek olanlara cevabımızı  şehirlerimizi ve ülkemizi geleceğe taşıyarak vereceğiz. Hizmet adına çakılmış tek  çivileri olmadığı halde sürekli parlatılarak, pohpohlanarak, şişirilerek  başkentlinin karşısına çıkartılan balonları 31 Mart akşamı bir kez daha  patlatacağız. Bunu da Cumhur İttifakı'yla yapacağız."

"Cumhur İttifakı 31 Mart seçimlerine giden süreçte de aynı şekilde  yoluna devam edecektir"

Cumhur İttifakı'nın 15 Temmuz gecesi meydanlarda, kışla önlerinde  darbecilerle göğüs göğüse girilen destansı mücadelede kurulduğunu aktaran  Erdoğan, "Siyasetin karanlık dehlizlerinde, kirli pazarlık masalarında değil,  milletin gönlünde kurulan Cumhur İttifakı 31 Mart seçimlerine giden süreçte de  aynı şekilde yoluna devam edecektir. Bu ittifakın asıl gayesi seçim kazanmak  değil, ülkemizin istikbal ve istiklalini de garantiye almaktır. Bu ittifak özünde  ortak dertlerin, hassasiyetlerin 'neşv ü nema' verdiği bir milli mutabakat  ittifakıdır." şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ittifakta yer alan iki siyasi partinin farklı  politikaları, söylemleri, çeşitli hususlarda farklı çözüm önerileri olabileceğine  dikkati çekerek, "Ama bunların hiçbiri ittifakın özünü oluşturan ülkenin ve  milletin bekası konusundaki görüş ve mücadele birliğimizin önüne geçmedi,  geçmeyecek. Diğer şehirlerimizde olduğu gibi Ankara'da da Cumhur İttifakı'nın  gerisindeki işte bu büyük davaya, bu büyük mutabakata uygun şekilde birlikte  çalışacağına inanıyorum. Sizlerden bu konuda azami hassasiyeti göstermenizi  istiyorum. Milliyetçi Hareket Partili kardeşlerimizin de aynı hassasiyette  hareket edeceklerinden şüphe duymuyorum."

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Cumhurbaşkanı, Erdoğan:, Cumhur, İttifakı'nın, ruhuna, herkes, uymalı,, uymayanlar, kusura, bakmasın,
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Karaman
Sisli
Güncelleme: 21.11.2019
Bugün
- 13°
Cuma
- 12°
Cumartesi
- 13°
Anketler
Belediye Başkanımızın Çalışmalarından Memnunmusunuz ?
Karaman

Güncelleme: 21.11.2019
İmsak
06:01
Sabah
07:25
Öğle
12:38
İkindi
15:18
Akşam
17:41
Yatsı
19:00
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Sivasspor
21
0
2
3
6
11
2
Fenerbahçe
20
0
3
2
6
11
3
Trabzonspor
19
0
2
4
5
11
4
Alanyaspor
19
0
2
4
5
11
5
İstanbul Başakşehir
19
0
2
4
5
11
6
Galatasaray
19
0
2
4
5
11
7
Yeni Malatyaspor
18
0
3
3
5
11
8
Beşiktaş
18
0
3
3
5
11
9
Gaziantep FK
15
0
4
3
4
11
10
Çaykur Rizespor
14
0
5
2
4
11
11
Göztepe
13
0
4
4
3
11
12
Konyaspor
13
0
4
4
3
11
13
Kasımpaşa
12
0
5
3
3
11
14
Denizlispor
11
0
6
2
3
11
15
Antalyaspor
11
0
6
2
3
11
16
Gençlerbirliği
10
0
5
4
2
11
17
MKE Ankaragücü
9
0
6
3
2
11
18
Kayserispor
7
0
6
4
1
11
Arşiv Arama
Haber Yazılımı